09 Mart 2012

İş Sürekliliği Çözümleri

Son yıllarda özellikle Internet kullanımının da artması üzerine bilgiye her yerden, her zaman erişebilme ihtiyacıda vazgeçilmez bir koşul olmuştur. İş ortaklarınıza ve müşterilerinize ulaşmak istedikleri verileri kesintisiz olarak sunabilmeniz günümüzün hızla büyüyen rekabet ortamında bir adım önde olabilmeniz için vazgeçilmez bir gereksinim olmuştur. Günümüzde BT sistemlerinin işe olan etkisi tartışılmaz bir durumda. Kesintisiz çalışan BT sistemlerine sahip işletmeler, BT departmanlarına yaptıkları yatırımları kısa süreler içerisinde geri kazanabilirken, bir diğer yandan da müşteri memnuniyeti gibi çok önemli bir konuda para ile sağlanamayacak bir katma değerin etkisinide yaptıkları iş üzerinde önemli boyutta hissetmektedirler.

Genel anlamda iş sürekliliği çözümleri, şirketlerin bilgi sistemlerinde çıkabilecek sorunlar nedeniyle veriye ulaşımın sağlanmasını gerektiren süreçlerde çıkabilecek sorunlarda bu süreçlerin minimum süre içerisinde tekrar hayata geçirilmesini kapsar. Bu anlamda yapılması gereken en temel iki plan aşağıda yer almaktadır.

İş sürekliliği planlaması (BCP – Business Continuity Planning )
Felaketten kurtulma planlaması (DRP – Disaster Recovery Planning)

Ebimtes Danışmanlık Servisi olarak belirli bir methodoloji çerçevesinde ve aşağıdaki konularda uçtan uca profesyonel çözümler sağlamaktayız:

  • Clustering Çözümleri
  • Failover Çözümleri
  • High Availability Çözümleri
  • Storage Mirroring Çözümleri
  • Data Replication Çözümleri
Bize Ulaşın...